- Hoşgeldiniz

Halka Arz Yolunda İlk Büyük Adım Atıldı

Halka Arz Yolunda İlk Büyük Adım Atıldı sitemize 04 Nisan 2013 tarihinde eklenmiş ve 2.349 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Halka Arz Yolunda İlk Büyük Adım Atıldı

Merkez Müteahhitlik Turizm ve İşletmecilik şirketinin gayrimenkul yatırım ortaklığına dönüşüm talebi doğrultusundaki başvurusuna SPK onayının alınmasını takiben 31 Mart 2013 tarihinde toplanan şirket genel kurulu, ana sözleşme değişikliğine onay vererek, dönüşüm işlemini tamamladı.
Panora Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (Panora GYO) adını alan şirket, böylece halka arz yolunda ilk önemli adımı atmış oldu. GYO dönüşüm süreciyle paralel olarak halka arz hazırlıklarını da devam ettiren Panora GYO, hazırlıkların tamamlanmasının ardından gerekli başvuruları yaparak halka açılma sürecini fiilen başlatacak. Panora GYO’nun yılın ikinci çeyreğinde halka açılması planlanıyor.

Ankara iş, ekonomi ve siyaset dünyasının buluşma noktası

Adını panoramik görüntüsünden alan, 180 bin metrekarelik inşaat alanına sahip Panora Alışveriş ve Yaşam Merkezi, aralarında çok sayıda dünya markasının da bulunduğu 190′dan fazla markaya ev sahipliği yapıyor.
Ankara iş, ekonomi ve siyaset dünyasının uğrak yeri ve buluşma mekanı olan Panora, yüksek yaşam standartlarına sahip kişilerin yaşadığı, modern iş merkezlerinin, büyük kurumların, büyükelçiliklerin, başbakanlığın ve Çankaya Köşkü’nün de bulunduğu Ankara’nın en önemli semti Çankaya’da yer alıyor. Bununla birlikte Panora AVM, tüm Ankaralılar için seçkin bir alışveriş ve yaşam merkezi olma özelliği taşıyor.

Ralph Lauren, Emporio Armani, Damas, Hugo Boss, Burberry, Max Mara gibi dünyanın yıldız markalarını Ankaralılarla buluşturan Panora, kurulduğu günden bu yana Ankara’nın en çok tercih edilen ve beğenilen alışveriş merkezlerinden birisi olduğu gibi, kültür-sanat etkinlikleri, sinema salonları, spor merkezi, farklı tercih ve beğenilere hitap eden seçkin restoranları ve pek çok sosyal aktivite imkanıyla aynı zamanda gerçek bir yaşam merkezi konumunda.
Ünlü markaların mağaza açmak için öncelikli tercihi olan Panora AVM, yüzde 98 gibi oldukça yüksek doluluk oranıyla çalışıyor.

Yapımı üç yılda tamamlanarak 2007 yılında hizmete açılan Panora, Uluslararası Alışveriş Merkezleri Derneği’nin her yıl düzenlediği “Avrupa’nın En İyi Alışveriş Merkezi Yarışması”nda, 2009 Yılı Jüri Özel Ödülü’nü kazanmış bir alışveriş ve yaşam merkezi.

Sadece alışveriş değil bir yaşam merkezi

Panora AVM, amfi tiyatrosu, süs havuzu, açık havada spor imkanı ve doğal oturma alanlarıyla 45 bin metrekarelik Panora Park’ı, geç saatlere kadar açık dünya mutfaklarından oluşan restoranlarının bulunduğu Panora Teras’ı; fitnessdan pilatese kadar çeşitli aktivitelerin yapılabileceği, sauna, hamam gibi birçok hizmetin verildiği, hem açık hem kapalı yüzme havuzlarının bulunduğu 6 bin metrekarelik spor merkezi; bowling, bilardo, dart, oyun parkları gibi alanların olduğu 6 bin 200 metrekarelik eğlence merkezi; sergi, sanat atölyeleri gibi faaliyetlerin yapıldığı 1.000 metrekarelik kültür merkezi; en yeni teknolojilerin kullanıldığı ve Ankara’da ilk kez uygulanan 3D teknolojisine sahip 12 salonluk sinema kompleksi ile ziyaretçilerine alışveriş dışında keyifli bir yaşam alanı sunuyor.

Panora, mimari detaylarıyla da müşterilerine farklı bir atmosfer yaşatıyor. Panora’nın çatısında bulunan, 39 metre çapındaki Türkiye’nin en geniş cam kubbesi, içeriden dışarıyı, dışarıdan içeriyi görmeye olanak tanıyan cam cepheler ve geniş caddeler, ziyaretçilere gün ışığında ferah bir alışveriş imkânı sağlıyor.

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.