- Hoşgeldiniz

sitemize 22 Ocak 2014 tarihinde eklenmiş ve 953 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Fenerbahçe taraftarları dün sokağa döküldü… Yargıtay’ın başkan Aziz Yıldırım’ın cezasını onamasından sonra 3 Temmuz sürecinde olduğu gibi tek yürek olan Sarı-Lacivertliler, geceye damgasını vurdu. Yıldırım, İstanbul’a adım attı, binlerce taraftar tezahüratları ve destekleriyle İstanbul’u salladı. Camianın bu sezon en çok kullandığı ‘Biz bir aileyiz’ sloganı, dün akşam yaşananlarla kanıtlandı. Başkanı Sabiha Gökçen’de yalnızca taraftarlar değil yöneticiler, yakın dostları ve Fenerbahçe Kulübü’nün tüm branşlardaki sporcuları da karşıladı. Havaalanında başlayan coşku, Bağdat Caddesi’nde sürdü. Futbolcuları tek tek öpen Yıldırım, tüm sporcuların kendisini beklediğini görünce gözyaşlarına hakim olamadı.

İlgi büyüktü

Yoğun ilgi nedeniyle havaalanından bir saatte ancak çıkan Yıldırım, daha sonra konvoy eşliğinde Bağdat Caddesi’ne gitti. Yaşlı-genç, kadın-erkek formalarıyla ve atkılarıyla Aziz Yıldırım’ın yanında olduklarını gösterdi.

Küfüre başkan engeli

Taraftarların destek tezahüratlarının yanı sıra hükümeti hedef alan küfürlü sloganlarına başkan Aziz Yıldırım tepki gösterdi. Özellikle Bağdat Caddesi’ndeki siyasi içerikli küfürler, başkan tarafından engellendi. Yıldırım’ın tezahüratlar konusunda çok hassas olduğu gözlendi.

Tarihi gecede neler yaşandı?

21.20: Aziz Yıldırım’ın uçağı İstanbul’a indi.
21.45: Başkan, havaalanının VIP salonunda yöneticiler ve sporcularla buluştu. Burada duygusal anlar yaşanırken, Yıldırım yoğun ilgi nedeniyle kendisini bekleyen otobüse yarım saatte binebildi.
22.35: Yıldırım 1 saatlik beklemenin ardından Sabiha Gökçen’den ayrıldı ve Bağdat Caddesi’nin yolunu tuttu.

– Bir taraftar Sabiha Gökçen’de Fenerbahçe Bayrağını göndere çekti.
– Fenerbahçe Yönetimi tam kadro karşılamadaydı.

00.20: Başkan, Bağdat Caddesi’nde konuşma metninin tamamını okudu.

‘Ailemizin babası geliyor’

Twitter’da da kuşkusuz günün konusu Aziz Yıldırım’dı. Futbolculardan Webo, “Ailemizin babasını karşılamak için tüm takım Sabiha Gökçen’deyiz” dedi. Bruno Alves, “Bütün taraftarımızı bugün başkanımızı karşılamaya davet ediyoruz. Biz bir aileyiz. O yüzden hep beraber Sabiha Gökçen’e” yazdı. İşte diğer tweetler: Mehmet Topuz: “Başkanımızı karşılamak için tüm arkadaşlar Sabiha Gökçen’de olacağız. Sen de gel Fenerbahçeli”, Volkan Demirel: “Ailemizin babasını karşılamak için Sabiha Gökçen’deyiz”, Şekip Mosturoğlu: “Bu sevgi selinin yıkamayacağı set daha yapılmadı.”

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
İlgili Terimler :